| Affixing Method | Slide On |
| Legend | 9 |
| Minimum Cable Diameter | 1.3mm |
| Maximum Cable Diameter | 3mm |
| Colour | Black on White |
| Material | PVC |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | 60°C |
| Operating Temperature Range | 0°C→+60°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.