| Affixing Method | Slide On |
| Legend | Earth |
| Minimum Cable Diameter | 3mm |
| Maximum Cable Diameter | 4.2mm |
| Colour | Black on White |
| Printable | No |
| Material | PVC |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Cable Diameter Range | 3 → 4.2mm |
| Resistant To | Oil, Grease |
| Operating Temperature Range | 0 °C→+70 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.