| Affixing Method | Tie |
| Colour | Natural |
| Length | 40mm |
| Width | 17 mm |
| Material | PE |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | 70°C |
| Operating Temperature Range | 0°C→+70°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.