| Minimum Cable Diameter | 6.5mm |
| Maximum Cable Diameter | 7mm |
| Colour | Natural |
| Internal Diameter | 6.5mm |
| Material | PE |
| Maximum Bundle Diameter | 40mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Wall Thickness | 0.75mm |
| Length | 25m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.