| Minimum Cable Diameter | 13.7mm |
| Maximum Cable Diameter | 27.4mm |
| Colour | White |
| Internal Diameter | 13.7mm |
| Material | PE |
| Maximum Bundle Diameter | 27mm |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Wall Thickness | 1.3mm |
| Length | 30m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.