| Minimum Cable Diameter | 15mm |
| Maximum Cable Diameter | 20mm |
| Colour | Black |
| Internal Diameter | 15mm |
| Material | PP |
| Maximum Bundle Diameter | 20mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Wall Thickness | 2.5mm |
| Length | 1m |
| Series | SPS |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.