| Minimum Cable Diameter | 15mm |
| Maximum Cable Diameter | 15mm |
| Colour | Black |
| Internal Diameter | 13.4mm |
| Material | Nylon |
| Maximum Bundle Diameter | 16mm |
| Wall Thickness | 0.8mm |
| Length | 5m |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.