| Minimum Cable Diameter | 20mm |
| Maximum Cable Diameter | 22mm |
| Colour | Black |
| Internal Diameter | 20mm |
| Material | Polypropylene |
| Maximum Bundle Diameter | 22mm |
| Fire Behaviour | Halogen Free |
| Wall Thickness | 0.9mm |
| Length | 25m |
| Series | KL |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.