| Width | 150 mm |
| Depth | 60mm |
| Trunking/Chain Type | Perimeter Trunking |
| Colour | White |
| Material | uPVC |
| Length | 3m |
| Slot Type | Closed |
| Series | Mita |
| Standards Met | ANSI/TIA/EIA568B, BS4678 Pt.4, BS6701, BS7671, Cenelec (BSEN50173/EN50173), DDA, ISO/IEC11801, TIA569B |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.