| Nominal Diameter | 12mm |
| Material | Polyamide |
| Conduit Type | Flexible |
| Outer Diameter | 13mm |
| Colour | Black |
| Interior Diameter | 9.6mm |
| Length | 10m |
| IP Rating | IP40, IP65, IP66, IP67, IP68, IP69K |
| Coating Material | Uncoated |
| Series | PAFS |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
| Minimum Bend Radius | 25 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.