| Nominal Diameter | 25mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Conduit Type | Flexible |
| Outer Diameter | 26.4mm |
| Colour | Black |
| Interior Diameter | 21.1mm |
| Length | 10m |
| IP Rating | IP66, IP67, IP68 |
| Thread Size | M25 |
| Coating Material | PVC |
| Series | LTS |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Minimum Bend Radius | 100 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.