| Nominal Diameter | 40mm |
| Material | Plastic |
| Conduit Type | Flexible |
| Outer Diameter | 42.4mm |
| Colour | Black |
| Interior Diameter | 35.8mm |
| Length | 10m |
| Series | ESX |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Minimum Bend Radius | 60 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.