| Nominal Diameter | 21mm |
| Material | Galvanised Steel |
| Conduit Type | Flexible Contractor Pack |
| Outer Diameter | 21mm |
| Colour | Grey |
| Interior Diameter | 18mm |
| Length | 10m |
| IP Rating | IP40 |
| Thread Size | PG16 |
| Coating Material | PVC |
| Series | SILVYN AS-P |
| Maximum Operating Temperature | +220°C |
| Minimum Bend Radius | 50 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.