| Nominal Diameter | 25mm |
| Material | Plastic |
| Conduit Type | Flexible Contractor Pack |
| Outer Diameter | 28.5mm |
| Colour | Black |
| Interior Diameter | 22.6mm |
| Length | 10m |
| IP Rating | IP66 |
| Series | PECO |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Minimum Bend Radius | 45 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.