| Cable Clip/Clamp Style | C Clamp |
| Affixing Method | Self Adhesive |
| Material | Noryl |
| Colour | White |
| Length | 14.3mm |
| Width | 25.4 mm |
| Depth | 4.6mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Dimensions [L x W (x D)] | 14.3 x 25.4 x 4.6mm |
| Dimensions [L x W x D] | 14.3 x 25.4 x 4.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Series | CFCC |
| Operating Temperature Range | -20 → +50 ℃ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.