| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clip |
| Affixing Method | Surface Mount |
| Material | Copper |
| Colour | Natural |
| Length | 10mm |
| Width | 8 mm |
| Depth | 3.55mm |
| Dimensions [L x W x D] | 10 x 8 x 3.55mm |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Series | EZ Boardware |
| Operating Temperature Range | -40 → +105°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.