| Cable Clip/Clamp Style | Grounding Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 1mm |
| Affixing Method | Surface Mount |
| Material | Tin Plated Copper Alloy |
| Colour | Silver |
| Operating Temperature Range | -40 → +105 °C |
| Dimensions [L x W x D] | 5.00 x 4.00 x 1.50mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 5.00 x 4.00 x 1.50mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.