| Cable Clip/Clamp Style | Flat Ribbon Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 80mm |
| Affixing Method | Screw, Self Adhesive |
| Material | High Impact Modified Nylon, Nylon 66 |
| Colour | Black |
| Length | 86mm |
| Width | 25 mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Series | SolidTack FKH80APT-I |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.