| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 13mm |
| Affixing Method | Self Adhesive |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 25mm |
| Width | 25 mm |
| Depth | 16.5mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 25 x 25 x 16.5mm |
| Dimensions [L x W x D] | 25 x 25 x 16.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.