| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 14mm |
| Affixing Method | Self Adhesive |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 33.2mm |
| Width | 27.4 mm |
| Depth | 16mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 33.2 x 27.4 x 16mm |
| Dimensions [L x W x D] | 33.2 x 27.4 x 16mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.