| Cable Clip/Clamp Style | Clamping Bar |
| Maximum Bundle Diameter | 16mm |
| Material | Galvanised Iron |
| Colour | Natural |
| Length | 21.5mm |
| Width | 5.5 mm |
| Depth | 3.2mm |
| Dimensions [L x W x D] | 21.5 x 5.5 x 3.2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.