| Cable Clip/Clamp Style | Conduit Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 16mm |
| Affixing Method | Screw |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Grey |
| Length | 22mm |
| Width | 20 mm |
| Depth | 26mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 22 x 20 x 26mm |
| Dimensions [L x W x D] | 22 x 20 x 26mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.