| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clamp |
| Maximum Bundle Diameter | 6.4mm |
| Affixing Method | Screw |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 20mm |
| Width | 10 mm |
| Depth | 1.4mm |
| Dimensions [L x W x D] | 20 x 10 x 1.4mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 20 x 10 x 1.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.