| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 13.51mm |
| Affixing Method | Self Adhesive |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 25.6mm |
| Width | 25.5 mm |
| Depth | 17.2mm |
| Dimensions [L x W x D] | 25.6 x 25.5 x 17.2mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.