| Cable Clip/Clamp Style | Twister Clip |
| Maximum Bundle Diameter | 7mm |
| Affixing Method | Twist |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 25mm |
| Width | 2 mm |
| Depth | 7mm |
| Dimensions [L x W x D] | 25 x 2 x 7mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 25 x 2 x 7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.