| Cable Clip/Clamp Style | Wire Saddle |
| Maximum Bundle Diameter | 10.7mm |
| Affixing Method | Push In |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 9.3mm |
| Width | 4 mm |
| Depth | 13.4mm |
| Dimensions [L x W x D] | 9.3 x 4 x 13.4mm |
| Dimensions [L x W (x D)] | 9.3 x 4 x 13.4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.