| Cable Clip/Clamp Style | Wire Saddle |
| Maximum Bundle Diameter | 4.8mm |
| Affixing Method | Push In |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 13mm |
| Width | 5.5 mm |
| Depth | 4mm |
| Dimensions [L x W x D] | 13 x 5.5 x 4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.