| Cable Clip/Clamp Style | Cable Clip |
| Affixing Method | Adhesive |
| Material | Nylon 66 |
| Colour | Natural |
| Length | 25.4mm |
| Width | 15.5 mm |
| Depth | 11.3mm |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Operating Temperature Range | -30 → +85 °C |
| Series | WA-CHAD |
| Dimensions [L x W x D] | 25.4 x 15.5 x 11.3mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.