| Colour | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 1.2mm |
| Length | 200mm |
| Width | 4.6 mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Nylon 66 |
| Series | T |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.