| Colour | Natural |
| Cable Tie Width Acceptance | 4.6mm |
| Length | 22.2mm |
| Width | 11.3 mm |
| Fixing Hole Diameter | 7.1mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Nylon 66 |
| Series | FH |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Quantity | 500 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.