| Colour | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 4.8mm |
| Length | 15mm |
| Width | 10 mm |
| Fixing Hole Diameter | 3.5mm |
| Self Adhesive | No |
| Material | Nylon 66 |
| Series | HC |
| Minimum Operating Temperature | -45°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Quantity | 250 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.