| Colour | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 8.1mm |
| Length | 18.5mm |
| Width | 9.6 mm |
| Fixing Hole Diameter | 6.2mm |
| Self Adhesive | No |
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Quantity | 100 |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.