| Colour | Black |
| Cable Tie Width Acceptance | 10.2mm |
| Length | 38.5mm |
| Width | 38.5 mm |
| Fixing Hole Diameter | 5mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Quantity | 50 |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.