| Colour | Natural |
| Cable Tie Width Acceptance | 4.6mm |
| Length | 19.5mm |
| Width | 19.5 mm |
| Fixing Hole Diameter | 3.2mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | -28°C |
| Maximum Operating Temperature | +48°C |
| Quantity | 50 |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.