| Colour | Blue |
| Cable Tie Width Acceptance | 7.62mm |
| Length | 28.58mm |
| Width | 28.58 mm |
| Self Adhesive | Yes |
| Material | Nylon 66 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +66°C |
| Quantity | 100 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.