| Length | 100 mm, 150 mm, 203 mm |
| Width | 2.5 mm, 3.6 mm, 4.6 mm |
| Colour | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| UV Resistant | No |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behaviour | Halogen Free, Low Smoke Density |
| Tensile Strength | 8 kg, 18 kg, 22kg |
| Maximum Bundle Diameter | 22 mm, 36 mm, 52mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.