| Length | 180mm |
| Width | 3.6 mm |
| Colour | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behaviour | Low Smoke Zero Halogen (LSZH), Self-extinguishing |
| Tensile Strength | 18kg |
| Maximum Bundle Diameter | 46mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.