| Length | 368mm |
| Width | 4.8 mm |
| Colour | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Non-Releasable |
| Quantity | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 215.6N |
| Maximum Bundle Diameter | 105mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.