| Length | 500mm |
| Width | 12.7 mm |
| Colour | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Double Headed |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Fire Behaviour | Self-extinguishing |
| Tensile Strength | 1118N |
| Series | RS Pro |
| Maximum Bundle Diameter | 60mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.