| Length | 550mm |
| Width | 12.7 mm |
| Colour | Natural |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Flame Retardant |
| Quantity | 100 |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 1117.2N |
| Maximum Bundle Diameter | 159mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.