| Length | 520mm |
| Width | 12 mm |
| Colour | Steel |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Roller Ball |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +538°C |
| Tensile Strength | 2225N |
| Maximum Bundle Diameter | 152mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.