| Length | 680mm |
| Width | 7.9 mm |
| Colour | Metallic |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Type | Roller Ball |
| Quantity | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +538°C |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 1089.76N |
| Maximum Bundle Diameter | 200mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.