| Length | 760mm |
| Width | 16 mm |
| Colour | Metallic |
| Material | Polyester Coated Stainless Steel |
| Type | Roller Ball |
| Quantity | 100 |
| UV Resistant | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -80°C |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Fire Behaviour | Flame Retardant, Halogen Free |
| Tensile Strength | 2002N |
| Maximum Bundle Diameter | 240mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.