| Length | 71mm |
| Width | 1.6 mm |
| Colour | Black |
| Material | Nylon 66 |
| Type | Sub Miniature |
| Quantity | 500 |
| UV Resistant | Yes |
| Fire Behaviour | Flame Retardant |
| Tensile Strength | 78.4N |
| Maximum Bundle Diameter | 11mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.