| EV Charging Cable Type | Combo CCS |
| Cable Length | 5m |
| Current Rating | 200 A |
| Terminated/Unterminated | Terminated |
| Voltage Rating | 1000 V dc |
| IP Rating | IP44 |
| Sheath Colour | Grey |
| Standards Met | IEC 62196-2, IEC 62196-3 |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature Range | +50°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.