| Product Type | Extension Socket |
| Cable Length | 1.4m |
| Number of Sockets | 9 |
| Mains Plug Type | Type F - German Schuko |
| Corded | Yes |
| Socket Type | IEC C13 |
| Voltage Rating | 250 V ac |
| Current Rating Unwound | 10A |
| Current Rating (Unwound) | 10A |
| Switchable | Yes |
| Power Indicator | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.