| Product Type | Cable Reel |
| Cable Length | 4m |
| IP Rating | IP20 |
| Auto Rewind | Yes |
| Voltage Rating | 230 V |
| Current Rating Unwound | 10A |
| Current Rating (Unwound) | 10A |
| Sheath Material | Rubber |
| Housing Type | Spring Return Cable Reel |
| Cross Sectional Area | 1,0 mm² |
| Number of Cores | 3 |
| Sheath Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.