| Cross Sectional Area | 1.5 mm² |
| Number of Cores | 3 |
| Sheath Colour | Grey |
| Length | 100m |
| Armoured | Yes |
| Outer Diameter | 10.1mm |
| Voltage Rating | 600 , 1000 V |
| Conductor Material | Copper |
| Standards Met | IEC 60092-350/-360/-353 |
| Fire Behaviour | Flame Retardant, Halogen Free |
| Series | MarineLine YZp 0 |
| American Wire Gauge | 15 AWG |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.