| Cross Sectional Area | 0.75 mm² |
| Number of Cores | 2 |
| Sheath Colour | Grey |
| Length | 0.5m |
| Cable Type | Coiled |
| Outer Diameter | 5.6mm |
| Sheath Material | Polyurethane PUR |
| Voltage Rating | 500 V |
| Uncoiled Length | 1500 mm |
| Conductor Material | Bare Copper |
| Minimum Operating Temperature | +5°C |
| Standards Met | CE |
| Insulation material | PVC |
| Series | ÖLFLEX |
| Coil Diameter | 500mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| American Wire Gauge | 18 AWG |
| Cable Shape | Coiled Multicore |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.