| Cross Sectional Area | 0.75 mm |
| Number of Cores | 1 |
| Sheath Colour | Black |
| Length | 305m |
| Cable Type | Tri-rated |
| Current Rating | 14 A |
| CPR Certification | Eca |
| Sheath Material | Polyvinyl Chloride PVC |
| Voltage Rating | 600-1000 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.